piękne i zdrowe włosy

Jak prawidłowo pielęgnować włosy!

Włosy to wizytówka wszelakiej kobiety. Troska o nie często czyni kłopoty. Nierzadko wystawiamy je na niekorzystne warunki chociażby każdego dnia osyszając suszarką lub prostując. Włosy niezywkle prosto jest , o wiele trudniej zregenerować.

Mycie włosów

Bardzo uszkodzone włosy potrzebują niejednokrotnie długich kuracji, które niejednokrotnie są też drogie. Bazą pielęgnacji jest wyczyszczenie włosów. Powinniśmy dobierać szampony naturalne, pozbawione parabenów oraz, takie dostosowane do naszego typu włosów. Co ważne, przed umyciem należy też nie zapomnieć o dokładnym rozczesaniu włosów. Włosy powinno się traktować w niezwykle łagodny sposób.

Odżywianie

Kolejnym szczeblem w systematycznej pielęgnacji włosów powinno być ich “żywienie”. Kluczowe kosmetyki, jakie dostaniemy w drogeriach to produkty do spłukiwania oraz bez spłukiwania. Dla włosów słabych zdecydowanie bardziej odpowiednim rozwiązaniem będą produkty, które po zastosowaniu trzeba spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon należy dostosować do rodzaju włosów, aby zbytnio ich nie obciążała.
odżywione włosy

Regeneracja

Znaleźć można ogrom sposobów regeneracji włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz bardziej popularnym staje się jamajski olej rycynowy, który ma korzystniejsze właściwości od standardowego olejku. Przy kuracji olejami należy przede wszystkim pamiętać o systematyczności, dzięki której możemy osiągnąć pożądane efekty.

Więcej o olejku rycynowym i innych jego zastosowaniach znajdziesz na https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_rycynowy