wybieramy buty

Poradnik, jak wybrać odpowiednie buty

Wybór stosownych butów niejednokrotnie przysparza ogrom problemów, gdyż wymaga rozpatrzenia wielu kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się też liczyć wygoda. Oto kilka rad, którymi należy się kierować przy zakupie najstosowniejszego obuwia.

1. Określ aktywność, którą planujesz wykonywać w trakcie noszenia butów.

Idziesz na spacer, w góry, do pracy, a może na stylową imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu obuwia. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z dobrym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na jaką rozważasz się wybrać w sukience – wyśmienitym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą elegancji całej stylizacji. Rozmiar szpilki wybierz, tak żeby było Ci dobrze. Jeżeli nie lubisz za bardzo wysokich szpilek i nie często je ubierasz, nie zmuszaj się do kupienia 12 cm butów. Buty sportowe – tutaj posiadamy wielkie pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do kręgli, do biegania, do piłki nożnej jak i mnóstwa innych rodzajów sportu. Jeżeli wybrałeś jedną aktywność, jakiej poświęcasz mnóstwo czasu wybierz obuwie najlepsze dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz różne sporty kup buty uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z którego są wykonane. Wyśmienicie sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznej skóry mogą być niewygodne jak też może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Posiadasz rozmiar 37? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą najlepsze dla Ciebie. Rozmiarówki niektórych producentów są inne, dlatego też warto przymierzyć buty, które planujemy kupić i zrobić w nich kilka kroków.