Podstawowe urządzenie w twoim domu

W kuchni umiemy odnaleźć mnóstwo różnorodnych urządzeń. Najważniejszym jest jednak piekarnik. Jeszcze kilka lat temu, kluczową rolą piecyka było wypiekanie. Dzisiejsze urządzenia, oprócz samego wypiekania proponują swoim nabywcom multum pomocnych funkcji. Niemniej nie one są najważniejsze. Pierwszym pytaniem, przed jakim staje każdy z nas jest to, jaki model piekarnika chcemy. Do wyboru mamy urządzenia elektryczne, jak i tradycyjne piece gazowe. Dodatkowo kluczowe także jest to, czy ma być to urządzenie wolnostojące, lub przeznaczone do zabudowy.

Co jest kluczowe przy doborze piekarnika

Coraz częściej do naszych kuchni wyszukujemy piekarniki elektryczne. Działa na to zwłaszcza większe bezpieczeństwo takich urządzeń. Przy piekarnikach gazowych, trzeba ciągle pamiętać, iż gaz może być niesłychanie ryzykowny. Przez przypadek potrafimy przekręcić nie to pokrętło i w komorze zapoczątkuje się gromadzić gaz. Wystarczy jedynie niewielka iskierka, aby doszło do nieszczęścia. Przy piecach elektrycznych nie jesteśmy narażeni na takie ryzyko. Decydując się na nabycie piekarnika elektryczne, kierujmy uwagę również na jego grupę energetyczną. Im wyższa klasa, tym mniejsze zużycie prądu. Dzisiaj rzadko kiedy możemy się spotkać z urządzeniem poniżej kategorii B. Prócz tego ważna jest sama kubatura wyłonionego przez nas urządzenia, a również ilość grzałek i obecność termo obiegu. Warto żeby piecyk miał conajmniej dwie grzałki. Dzięki temu, wolno dokładniej zarządzać temperaturą wewnątrz piecyka.

Sprawdź ofertę na – matrixmedia.pl

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Zwracajmy też uwagę na to, ażeby eksploatacja urządzenia była funkcjonalna. W starych piecykach wykorzystywano szyny drabinkowe. To rozwiązanie było mało komfortowe także bezpieczne. Stąd też, już od dłuższego czasu w piekarnikach używa się szyny teleskopowe. Dostępne są jeszcze rodzaje wyekwipowane już w wózek piecyka, jaki robi, że blacha toczy się sama po otwarciu klapy. Warto ponadto zobaczyć, jakie specjalne funkcję proponuje wybrany przez nas wariant. Nie jest to najistotniejszy element, jednak to właśnie te elementy potrafią zdecydować, na doborze określonego piecyka.