Niezręczna dolegliwość

Temat nadpotliwości dotyczy wielu kobiet i mężczyzn. Przypadłość ta powoduje, iż bez względu na panującą porę roku, czy też temperaturę zaczynamy oblewać się kroplami potu. Zwilgotniałe plamy pod pachami, nie wyglądają ładnie. Dodatkowo bezustannie wilgotne dłonie powodują, że tracimy pewność siebie. Ażeby pozbyć się tego ograniczającego kłopotu, decydujemy się na skorzystanie z wielorakich metod, które gwarantują większy albo mniejszy wynik.

Pożegnaj się z mokrymi plamami pod pachami

Większość osób, ażeby poradzić sobie z potem używa antyperspirantów i przeważnie gwarantuje to oczekiwany rezultat. Niestety, u jednostek cierpiących na przesadne pocenie się, tego typu podejście nie przynosi efektów. W takim wypadku promuje się skorzystanie z właściwych farmaceutyków, które są przeznaczone do walki z przesadną potliwością. W aptece umiemy znaleźć rozmaite specyfiki. Jednak to czy będą skuteczne, czy też nie, w sporej mierze zależy tylko od naszego organizmu. Medykament, jaki u jednej jednostki podziała w 100 procentach, u kogoś innego może nie przynieść żadnych skutków. Wiele osób decyduje się dodatkowo na dobranie dobrej diety. Ażeby zminimalizować potliwość powinniśmy zrezygnować lub przynamniej zminimalizować ilość zużywanych pikantnych przypraw również straw. Należałoby dodatkowo rozpatrzyć ograniczenie wypijania gorących trunków, szczególnie kawy. Jednakowo jak w przypadku leków, uzyskane efekty potrafią być różnorodne w przypadku każdej osoby.

Zadbaj o swój komfort

Gdy ani leki, ani niekonwencjonalne techniki nie spowodowały zaplanowanego rezultatu, jest także jedna alternatywa. Coraz więcej jednostek cierpiących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi użytkującemu toksynę botulinową, czyli botox. Zabieg polega na zaaplikowaniu botoxu w miejsce powstawania przesadnego pocenia się. Tym sposobem zostają zatrzymane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje wstrzymanie produkowania się potu przez okres od 6 miesięcy do dwunastu. Można także zdecydować na uleczanie Thermi Dry, jakiego priorytetem jest pełne zatamowanie gruczołów potowych, poprzez podgrzanie ich w sposób monitorowany. Identycznie jak w ubiegłym wypadku, osłabiamy w ten sposób liczbę produkowanego potu. Jednakże tu uzyskany rezultat jest na trwałe, bez systematycznego powtarzania zabiegu. Więcej o leczeniu nadpotliwości botoksem dowiesz się na http://vesuna.pl/medycyna-estetyczna/botox-leczenie-nadpotliwosci