wakacje zimą

Najatrakcyjniejsze miejsca na wakacje zimą

Nie lubisz spędzać urlopu w tłumie innych turystów? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie na odwiedzenie popularnych miejsc będą wakacje zimowe. Zima pozwala niejednokrotnie uniknąć nie tylko tłumów turystów ale także bardzo wysokich temperatów, które nie wszyscy lubią i nie wszyscy tolerują. Gdzie zatem warto wybrać się na urlop zimą? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Hiszpania

Hiszpania to kraj, w którym zimą można znaleźć miejsca, których temperatury będą zbliżone do naszych, jak również takie, w których temperatury będą się utrzymywały przez większość zimy w okolicach 15-20 stopni.

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie z pewnością są miejscem, w którym temperatury będą nieco wyższe niż w naszym kraju. Dla osób chcących wypocząć w pięknej scenerii z dobrą kuchnią wyspy takie jak Gran Canaria czy Fuertaventura to doskonała opcja na zimowe wakacje. W listopadzie niejednokrotnie temperatura w dalszym ciągu przekracza tam 20 stopni.
gran canaria

Madryt i Barcelona

Dużą popularnością zimą cieszą się także Barcelona oraz Madryt. Dalej można tam spotkać wielu turystów, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w szczycie sezonu letniego. Co więcej pogoda nie wpływa na uroki tych dwóch miast.

Francja – Paryż

Paryż to niezywkle urokliwe miasto w okresie zimowym, zwłaszcza w okolicy świąt. Największą furorę robią liczne oświetlenia, które sprawiają, że miasto wygląda według wielu lepiej niż w sezonie letnim.
Oprócz wyżej wymienowych miejsc warto rozważyć także chociażby krótką zimową wycieczkę do miast, które organizują wspaniałe jarmarki świąteczne jak chociażby Praga, Berlin czy Wiedeń.