jak znaleźć idealny dom

Jak znaleźć idealny dom?

Zakup domu to najprawdopodobniej największy zakup twojego życia. Nawet najmniejszy błąd może być niezwykle kosztowny. Przygotowaliśmy więc plan, który znacznie ułatwi proces zakupu idealnego domu. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i podejmij dobry wybór!

Nie bez znaczenia jest to, na jakich stronach szukasz domu

Dla większości z nas oczywistym krokiem w trakcie szukania nieruchomości jest przegląd stron oferujących sprzedaż nieruchomości i słusznie. Czy warto jednak przeglądać wszystkie tego typu serwisy?
Wybiera te strony, które posiadają dużą bazę ofert oraz strony lokalnych biur nieruchomości. Biuro nieruchomości w Szczyrku może okazać dobrym wyborem. Agenci w nim pracujący doskonale znają miasto w związku z czym, nie będą mieli problemu ze znalezieniem nieruchomości, które spełnią wszelkie wymagania.

Porównaj ceny nieruchomości

Jeżeli znalazłeś dom w Szczyrku i wydaje Ci się, że spełnia wszystkie Twoje wymagania, sprawdź, jak wyglądają ceny podobnych nieruchomości. Zakup nieruchomości jest sporym wydatkiem, warto więc podjąć przemyślaną i przekalkulowaną decyzję.

Sprawdź okolicę

Otoczenie, w jakim mieszkamy, ma bardzo duże znaczenie. Nie da się wszystkiego sprawdzić, ale warto podpytać o niektóre rzeczy potencjalnych sąsiadów, sprawdzić odległość do szkoły, sklepu czy przystanku autobusowego.

Sprawdź, co jest budowane lub planowane w okolicy

Niejednokrotnie widzimy w ofertach informacje o zielonej okolicy w pobliżu bloku czy domu. Często jednak okazuje się, że owszem, aktualnie jest zielono, ale w planach jest już np. budowa kolejnego osiedla albo biurowca.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

– obejrzyj dom o różnych porach dnia
– rób zdjęcia podczas oglądania nieruchomości
– stwórz sobie listę rzeczy, które są dla Ciebie ważne i o które chcesz zapytać pośrednika albo właściciela nieruchomości.
Zakup domu, niezależnie od tego, czy w Szczyrku, czy w Gdańsku jest poważną decyzją. Stwórz listę rzeczy, które mają dla Ciebie najważniejsze znaczenie przy wyborze nieruchomości. Obejrzyj jak najwięcej nieruchomości się da i nie bój się pytać o ważne dla Ciebie kwestie.

Sprawdź oferty nieruchomości na: