Jak usunąć nadmierne owłosienie?

Jak usunąć nadmierne owłosienie?

Wizerunek współczesnej kobiety jest bardzo rygorystyczny. Musimy zawsze pięknie się prezentować i posiadać przede wszystkim nieskazitelnie gładką skórę. By tego dokonać, korzystamy z przeróżnych metod. Niezależnie od wybranej przez nas metody, chcemy osiągnąć jeden cel. Sprawić, by skóra naszych nóg świetnie się prezentowała. Jak jednak wybrać najlepszą metodę dla nas? Dużo zależy od naszej skóry i od tego jak reagujemy na konkretne sposoby depilowania. Każda z metod ma swoje zalety, ale niestety posiada i wady. Zobacz, na co warto się zdecydować i na co uważać.

Metody depilacji

Jedną z najpowszechniejszych metod depilacji jest wykorzystanie zwykłej maszynki. Efekty są widoczne od razu, ale niestety trzeba bardzo często powtarzać golenie nóg. Włoski potrafią odrosnąć już po kilka dniach sprawiając, że skóra staje się szorstka. Niestety ta metoda ma jeszcze jedną wadę. Maszynka podczas golenia podrażnia skórę, co może skutkować zaczerwienieniem ogolonych miejsc. Ponadto występuje tutaj także ryzyko zacięcia się. Innym sposobem na pozbycie się włosków z nóg, jest wykorzystanie specjalnych maszynek do depilacji. W ten sposób możemy cieszyć się gładką skórą przez dłuższy okres, ale depilacje trzeba powtarzać co jakiś czas. Ponadto sam proces również potrafi być czasochłonny. Możemy także zdecydować się na depilacje przy pomocy plastrów, jednak ten sposób zaleca się kobietom wytrwałym. Metoda jest bardzo bolesna.

Skuteczna metoda depilacji

Większość dostępnych metod jest czasochłonna i pozwala nam cieszyć się gładkimi nogami tylko przez pewien czas. Bardzo często wiąże się to również z bólem, czy też podrażnieniem skóry. Dlatego też coraz więcej z nas decyduje się na depilacje laserową, której możemy się poddać w gabinetach medycyny estetycznej. Ta metoda pozwala na usunięcie włosków z dowolnej części ciała. Długość trwania zabiegu jest zależna od powierzchni ciała, która chcemy wydepilować. Wpływ ma także Niestety, ale z zabiegiem może wiązać się uczucie dyskomfortu, ale uzyskane efekty są widoczne prze bardzo długi czas.