Jak dobrać buty do garnituru?

Jak dobrać buty do garnituru?

Moda biznesowa to szczególny kierunek. Osoba biznesowa powinna podążać za jej trendami i podążać za nimi. Dla przedsiębiorcy bardzo ważne jest, aby wyglądać elegancko, szanować, mieć gust i poczucie stylu. W szafie biznesmena buty zajmują bardzo ważne miejsce. Mówią, że pierwsze wrażenie osoby powstaje w butach. Klasyczny styl obuwia to dyscyplina, monotonia, cienka podeszwa i brak ozdób. Oczywiście projekt obuwia może się nieco różnić, ale nie fundamentalnie.

Odpowiedni kolor

Buty powinny być w kolorze kombinezonu lub ton jest ciemniejszy. Czarne garnitury wymagają czarnych lub ciemnobrązowych butów, szarych – szarych, ciemnoszarych. Buty wykonane z miękkiej matowej skóry będą pasować do każdej odzieży. Szanujący się przedsiębiorca często nosi ciemne niskie buty (buty) ze skóry z zamkniętymi lub otwartymi sznurami lub gumką, umieszczone pod językiem i bez żadnych ozdób. Cienka podeszwa sprawia, że buty są eleganckie, te buty są idealne na eleganckie kombinezony. Lakierowany but doskonale łączy się z sukienką i smokingiem.
Znając zasady etykiety, zawsze staraj się zawsze kupować buty. Wybierając produkt, sprawdź jego jakość – nie powinno być wgnieceń, łez, pęknięć, wystających gwoździ. W różnych sytuacjach biznesowych w szafie trzeba mieć kilka par klasycznych butów – czarny, brązowy, bordowy. Ale buty wykonane z zamszu, kolorowe skóry, z jasnymi dekoracjami, z otwartym palcem lub pięty do garniturów biznesowych są niedozwolone.
Nie zapominaj o zapobieganiu butom, które nosisz na ulicy; lepiej zrobić to ze sztucznych materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, warto mieć zdejmowane buty – do biura i na ulicę. To jest dobra zasada dźwięków. Buty zimowe są zazwyczaj mniej eleganckie, ale powinieneś spróbować wybrać piękny model. Drogie buty wymagają dobrej codziennej pielęgnacji, muszą być pokryte kremem odpornym na wilgoć, przechowywanym w oddzielnych pudełkach.

Skarpety też mają znaczenie!

Uzupełniające skarpetki do garderoby. Powinny być ciemnoniebieskie lub czarne. W przypadku lekkiego kombinezonu możesz nosić lekkie skarpetki, ale pamiętaj, by być ciemniejszym niż spodnie. A jednak – skarpetki powinny być długie, żeby nogi spod spodni nie były widoczne.
Drogie eleganckie buty od dobrego projektanta będą służyć jako “wizytówka” i wywierać właściwe wrażenie na partnerach i konkurentach.