rynek nieruchomości na śląsku

Bytom czy Tychy – gdzie zamieszkać?

Zastanawiasz się nad kupnem domu na śląsku? Twoją pierwszą myślą były niewątpliwie Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością znakomita lokalizacja do wprowadzenia się. Opłaca się jednak rozpatrzyć także inne miasta. Prawie wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, dzięki czemu masz szansę zakupić nieruchomość po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest wiele ciekawych lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z atrakcyjniejszych cenowo lokalizacji na Śląsku perfekcyjnie skomunikowana z Katowicami. Jest to również dobry wybór dla osób ceniących kulturę. Jest tu m.in. Opera Śląska jak również Śląski Teatr Tańca. Bytom jest również interesującym miastem pod względem budowlanym. Można w tym miejscu odnaleźć mnóstwo XIX wiecznych kamienic i willi, które mimo, że w wielu przypadkach domagają się odnowienia, robią wrażenie. Aby zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż i wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu ludzi są uważane za jedno z bardziej interesujących miejsc do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, niemniej w dalszym ciągu jest z nimi dobrze skomunikowane. Można w tym mieście odnaleźć wiele miejsc, w jakich można odpocząć na przykład Staw Drobowizna i Park zabytkowy przy ulicy Katowickiej (tzw. Park Browarniany). Na korzyść bez wątpienia działa także względnie mały poziom bezrobocia. Miasto stawia także na sport i inne atrakcje, dzięki czemu ciężko się w nim nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Zobacz oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma obszerną historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania mnóstwo zajmujących zabytków w tym m.in.:
– Kościół ścięcia św. Jana Chrzciciela (1868-1871)
– Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes (1806)
– Wieża wyciągowa szybu „Andrzej” (lata 70. XIX w.)
Pod względem kultury można też znaleźć atrakcyjne propozycje w tym. m.in. Centrum Handlowe Plaza, Muzeum Szkolne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach im. Pelagii Kwapulińskiej oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miasto z korzystnymi cenami nieruchomości, w którym warto rozpatrzyć zakup nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tu znaleźć też korzystne oferty na nowych osiedlach. Aby zobaczyć, aktualne oferty sprzedaży oraz najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.